JFY TPM L+

Przekrocz swoje granice z JFY

TPM+ L rozszerza serię TPM+ poprzez zwiększenie skoku i większą wysokość otwarcia, aby przetwarzać wyższe narzędzia i większe części. Zaprojektowany dla zakładów produkcyjnych i producentów potrzebujących szerszych możliwości obróbki części bez poświęcania powtarzalnej dokładności, szybkiej konfiguracji lub intuicyjnego programowania klasy produkcyjnej.

Odkryj nowe możliwości i większe zyski

Obsługuje wszystko — od małych części po zlecenia o bardzo dużych rozmiarach. TPM+L zapewnia wysokość otwarcia +20% oraz skok suwaka +45%, co pozwala formować wyższe kołnierze i głębsze elementy, a konfigurowalna wysokość oprzyrządowania oraz elastyczność 6-osiowego tylnego ogranicznika obejmują szeroki zakres zastosowań – otwierając drzwi do nowych możliwości i większych zysków

"Dokładność "Idealnego gięcia"

Nasze mechaniczne zginanie z kompensacją gęstych punktów gwarantuje nieskazitelną precyzję, zapewniając stałe kąty na całej linii gięcia. Jednocześnie zoptymalizowana konstrukcja korpusu zapewnia solidną dokładność, na której możesz polegać.

Niższe koszty i zrównoważony rozwój

Technologia serwonapędów pozwala znacznie obniżyć zużycie energii o ponad 40% w porównaniu ze starymi silnikami prądu przemiennego, a jednocześnie pracuje o 15% szybciej – co pozwala obniżyć rachunki za prąd i wspiera realizację celów zrównoważonego rozwoju. Oszczędź na instalacji dzięki kompaktowemu zbiornikowi, który mieści zaledwie 200L oleju, co znacznie obniża koszty transportu i konserwacji

Tak łatwe, że każdy może to zrobić

Programowanie bez wysiłku pozwala na przeciąganie i upuszczanie plików CAD/3D (DXF, IGS), a maszyna automatycznie oblicza sekwencję zaginania i sprawdza pod kątem kolizji. Dzięki symulacji 3D “What You See Is What You Get” i programowaniu cyfrowemu błędy są eliminowane, zanim jeszcze naciśniesz Start.

Najlepsza w swojej klasie obsługa

Gęsta i profesjonalna sieć serwisowa z lokalnym i na miejscu wsparciem.

Funkcje i wydajność

Dokładność gięcia
  • Rigid, FEM‑optimized frame: The bed is fabricated from high‑grade steel plate
    and the frame is structurally optimized by finite‑element analysis to minimize deflection under load. The result is consistent ram parallelism and repeatable bend angles across the full travel – no compromise on endurance or lifetime.
  • Single‑setup precision machining: Major reference surfaces are finished on SHW CNC pentahedron machining centers (Germany) with one‑time clamping, guaranteeing geometric accuracy and stable tolerances of the
    assembled components.
  • Active throat compensation: A C‑type throat compensation unit, linked to an upper detection sensor, dynamically compensates for material and thickness
    variations so bend angle remains accurate across different jobs and sheet
    types.
  • High‑resolution mechanical crowning: Bidirectional mechanical crowning with dense‑point compensation corrects localized deflection across the table, ensuring uniform bend angles even for long parts and heavy bends
  • Servo‑driven hydraulic pump replaces AC motor drive to cut energy
    consumption by ~40% and reduce oil temperature.
  • Improved ram dynamics deliver 10–15% higher ram efficiency than the
    previous TPM model, for faster, more consistent bends.
  • Modern platform: Windows 10 Enterprise with a 19″ multi‑touch LCD
    (1280×1024) for a responsive, familiar operator experience.
  • Convenient and fast job creation: Digital 2D profile programming plus
    automated 3D bend‑sequence generation and simulation eliminates
    manual step‑programming.
  • CAD/3D import & tooling integration: Native DXF and IGS import. JFY
    tooling library included and custom tooling can be added from CAD which speeds setup and ensures correct tool selection.
  • Smart assistance & learning: Automatic angle‑correction database, self‑learning tolerance table and automatic part counting reduce trial bends and improve first‑part yield.
  • Production monitoring & support: Real‑time axis‑position trace analysis remote diagnosis and network file transfer simplify troubleshooting and central program management.
  • Electro‑hydraulic dual‑cylinder control provides synchronized motion for high bending and repositioning accuracy.
  • Integrated hydraulic manifold reduces piping and leakage risk, improves stability and simplifies maintenance and machine appearance.
  • Five‑point hydraulic monitoring protects operators and machine components for safer continuous production.
  • Automatic mechanical crowning with dense‑point compensation corrects
    localized deflection across the bed, maintaining accurate bend angles over
    long parts and heavy work.
  • Reduces scrap and rework and keeps tolerances stable over the machine
    lifetime.
  • High‑speed, high‑precision backgauge motion for quick, repeatable stop
    and reduced cycle time.
  • Modular design extendable to up to 6 axes to support complex part
    geometries and multi‑bend sequences
Main specification Jednostka100T150T225T
ModelTPM+
100L-3100
TPM+
150L-3100
TPM+
225L-3100
Max. bending forceKN100015002250
Max. bending lengthMm310031003100
Column distanceMm270027002700
Throat depthMm450450450
Ram strokeMm315315315
Wysokość po złożeniuMm675675675
RAM speedApproachingmm/s220180160
Pracuję101010
Zwrot220180170
Moc silnika głównegokW12.417.821.4
Oil tank capacityL200200200
Machine sizes LxWxHMm398040004020
Mm182019101920
Mm288028802970

Logowanie do Portalu JFY

 

Członkostwo

Ważne do